top

Dela upp din betalning

  • Du kan välja upp till 24 månaders räntefri delbetalning.
  • Du kan även välja att delbetala på 48 månader med ränta.
  • Du gör ditt val av betalningsalternativ i lugn och ro månaden efter köpet.
Nu har du möjlighet att lägga upp en körkortsbudget hos Stockholm City Trafikskola och betala av den räntefritt i upp till 24 månader. Se i tabellen vad månadsbeloppen blir beroende på vilken betalplan du väljer. Du väljer naturligtvis själv vilket belopp du vill låna. Sedan gör Stockholm city Trafikskola avräkning allt eftersom du närmar dig den stora dagen då det är dags för uppkörning.

Så här kan du betala

Alternativ 1: Delbetalning utan ränta.
Se i tabellen vad månadsbeloppen blir vid olika köpbelopp och delbetalningsplaner. Du väljer betalningsalternativ vid första betalning månaden efter köpet. (Du kan klicka på tabellen här nedanför för att läsa den i ett större format. )
Alternativ 2: Delbetalning med ränta. Du kan delbetala i 48 månader med avdragsgill ränta.
Student? Även du kan söka STR-kontot. Max kredit är då 15.000:- och du skall bifoga en kopia på giltig studentlegitimation med ansökan.
Frågor om delbetalning av ditt körkort? Välkommen att kontakta oss!
Ansök direkt på nätet
Nu kan du lämna in din ansökan om delbetalning direkt på nätet: